Ohňostroje Minergis

Světová soutěž ohňostrojů

Právě se chystáme k odletu na světovou soutěž ohňostrojů do Bulharska. Držte nám palce! Budeme se snažit psát sem informace o průběhu a následném umístění. Určitě přiřadíme i pár fotek.

1. den:

Dnes probíhá příprava ohňostroje slovenského týmu. Pomáháme jim s přípravou a oni pomohou v neděli zase nám. Už se staví i pódium, bude tu koncert nějaké jejich skupiny, tak uvidíme kolik dorazí lidí. Teplota se dnes pohybuje okolo 26 stupňů a pofukuje příjemný větřík. Ohňostroj dopadl dobře. Byla jen veliká škoda, že se odpalovalo na systém, který nikdo z nás nezná a tak konec přípravy probíhal hekticky.

2. den:

Společně se slovenským týmem jsme měli den volna. Bylo teplo, sluníčko svítilo už od rána, natáhli jsme se u bazénu a relaxovali.

3.den:

Vstávali jsme už na osmou hodinu. Rychlá snídaně a šup na plac. Ten den se teploty vyšplhaly na 30 stupňů. Stín jsme hledali jen ztěží a tak jsme si zapůjčený slunečník přenášeli z místa na místo. Kluci ze slovenského týmu zase na oplátku pomohli nám. Okolo 16 hodiny, kdy už jsme měli z poloviny ohňostroj zapojenen do odpalovacího systému, se přihnal černý mrak a my měli co dělat, abychom stihli vše zakrýt. Stihli jsme to, pomáhala nám i místní policie. V 17:30 bylo vše připraveno a my jsme si s chutí dali točené pivo Zagorku. Teď už se čekalo jen na odpal, k tomu došlo ve 21:50. Se zatajeným dechem jsme sledovali oblohu a v duchu odpočítávali vteřiny… Bylo to neskutečné, vše šlo podle scénáře, nevyskytla se jediná chyba. Aplaus publika byl ohlušující. Bylo to doopravdy nádherné.

Porota se chvilku radila a pak už se šlo na pódium…. Na třetím místě byl tým ze Slovenska, tým z Thajska se umístil jako druhý a my jsme byli na nádherném PRVNÍM místě. Děkujeme všem, co nám drželi palce.